Naturalna terapia własnym osoczem Pacjenta

Medycyna ciągle się rozwija, każdego roku dowiadujemy się o nowych przełomach terapeutycznych dzięki nowym lekom oraz technologiom, wszystko po to byśmy żyli lepiej, zdrowiej i dłużej. Ciągle jednak dowiadujemy się, że natura i nasze własne ciało potrafi być najlepszym medykamentem. Tak jest w przypadku osocza bogatopłytkowego, który jest składnikiem naszej własnej krwi. Okazuje się, że doskonale nadaje się do leczenia choroby zwyrodnieniowej stawów oraz wszelkiego rodzaju urazów. Już od wielu lat w najznakomitszych ośrodkach i klinikach sportowcy tacy jak Rafael Nadal czy Tiger Woods leczyli kontuzje, urazy oraz stany zapalne właśnie swoim własnym osoczem bogatopłytkowym.

Osocze bogatopłytkowe w skrócie PRP (Platelet Rich Plasma ) to składnik naszej własnej krwi. Uzyskujemy go w drodze separacji osocza od krwinek czerwonych – proces ten wykonywany jest w specjalnej wirówce, gdzie po 8 minutach mamy oddzielone frakcje i wtedy tak pozyskane osocze lekarz wstrzykuje do stawu lub w okolicę przyczepów ścięgien lub więzadeł. W zależności od schorzenia oraz stopnia rozwoju choroby konieczne jest czasami wykonanie tego zabiegu nawet dwa, trzy razy ale zazwyczaj już po pierwszym zabiegu jest znacząca poprawa i poprawia się komfort życia pacjenta. Ważne jest to aby pacjent, który został zakwalifikowany do leczenia tą metoda na 5 dni przed zabiegiem oraz 5 dni po zabiegu nie spożywał leków przeciwzapalno-przeciwbólowych. Przed zabiegiem należy wypić sporo wody, nie trzeba być na czczo. Przez kilka dni po zabiegu konieczne jest nieforsowanie leczonych stawów, czyli jest zakaz aktywności sportowych oraz ciężkiej pracy fizycznej, może być odczuwalny lekki ból w miejscu podania ale jest to prawidłowa reakcja – nie podaje się wówczas leków przeciwzapalnych (poza Paracetamolem i Tramadolem) albowiem niweczą one efekt terapeutyczny.

Niestety nie wszystkie osoby mogą być zakwalifikowane do leczenia ta metodą – wykluczeniem jest ciąża oraz okres karmienia, choroby autoimmunologiczne, choroba nowotworowa, choroby przebiegające z zaburzeniami funkcji lub liczby płytek krwi, zaburzenia krzepliwości krwi, choroby krwi, nietolerancja iniekcji, aktywna opryszczka lub inne zakażenia skóry, cukrzyca, stany zapalne i ropne skóry, leczenie niektórymi antykoagulantami (leki przeciwzakrzepowe).

Leczenie PRP daje wiele korzyści, ale największą jest to, że wykorzystujemy dobrodziejstwo swojego organizmu, bo jest to 100% naturalnej substancji czynnej, bez konserwantów i sztucznych dodatków. Dlatego ta metoda jest tak popularna i szeroko stosowana przez sportowców, celebrytów oraz ludzi z pierwszych stron gazet.

Z leczenia osoczem bogatopłytkowym można skorzystać w moim gabinecie po wcześniejszej kwalifikacji.

Podobne wpisy

Komentarze (2)

Czy w przypadku nierwowego zaciskania szczęki/ pozorny , nie zdiagnozowany bruksizm / były by te zabiegi skuteczne ? Wycieki używane od 2 lat nie przynoszą rezultatu .

Nie, ta terapia nie przyniesie efektów w bruksizmie. Jest to w ogóle trudny problem i wymaga dobrego stomatologa. Polecam SANADENT w Szczecinie, mają świetnie opanowany temat ustawienia zgryzu.

Skomentuj